Methods to prevent hair loss and its prevention and treatment
راه های جلوگیری از ریزش مو و پیشگیری و درمان

بهترین روش‌ های جلوگیری از ریزش را بشناسیم

ریزش مو ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد؛ دلایلی که بعضا کنترل آن از دست ما خارج بوده و بعضا نیز تحت کنترل ما قرار دارند. در خصوص شرایطی که ما نقشی در آن نداریم مانند وراثت یا بیمای‌های مختلف کار چندان مؤثری از دست ما بر نمی‌آید. اما در بسیاری از موارد روش زندگی ما سبب ریزش مو می‌شود.

جالب است بدانید که طول عمر هر تار مو بین 2 تا 5 سال است و در این مدت فولیکول‌های مو چرخه رشد، زندگی و مرگ خود را تجربه می‌کنند. سبک زندگی ناسالم و عدم توجه کافی به موها باعث می‌شود که پیش از موعد شاهد ریزش موهای خود باشیم. پس سوال اصلی این هست که چگونه از ریزش موهای خود پیشگیری کنیم؟

 

دست از آسیب زدن به موهای خود بردارید

آنچه اغلب ما نادیده می‌گیریم، آسیب دیدن موها در اثر حالت دادن آنها یا استفاده از مواد شیمیایی مختلف است. برای جلوگیری از ریزش موی سر هرگز آنها را محکم نبندید. اگرچه مو انعطاف پذیر است، اما تحقیقات نشان می‌دهد که کشیده شدن بیش از حد موها سبب سست شدن ریشه آنها می‌شود.

استفاده بیش از حد از ابزارهای حرارتی مانند سشوار، اتوی مو و سایر دستگاه‌ها آسیب‌های جبران ناپذیری به تار موها وارد می‌کند. حرارت سبب خشک شدن فولیکول‌های مو شده و موها را به مرور زمان از بین می‌برد.

در نهایت رنگ یا دکلره کردن موها نیز نقش غیرقابل انکاری در ریزش موها دارد. بنابراین برای جلوگیری از ریزش موها سعی کنید استفاده از مواد شیمیایی مختلف مخصوص مو را به حداقل برسانید.

 

استفاده از شامپوهای متناسب موی خود را فراموش نکنید

حتماً شما هم بارها در خصوص اهمیت استفاده از شامپو موی مناسب شنیده‌اید. اگر بخواهیم به صورت تخصصی به این موضوع بپردازیم، باید بدانید برخی از شامپوها حاوی ترکیباتی هستند که موها را خشک و خشن می‌کنند. اما این امر چگونه اتفاق می‌افتد؟

ترکیبات به کاررفته در شامپوهای غیراستاندارد، روغن طبیعی و اسیدهای چرب موجود بر تار موها را از بین می‌برند. بنابراین باید به دنبال شامپویی بود که فاقد ترکیبات آسیب‌زا به موها باشد. تعدادی از شامپوهای ضد ریزش مو از برندهای مختلف را در پایین مشاهده می کنید :
شامپو ضد ریزش مو مردانه کلیر
شامپو ضد ریزش مو پنتن
شامپو ضد ریزش مو داو مدل Dökülmeye Karşı
شامپو ضد ریزش مو لورآل فرانسه مدل Arginine Resist X3
شامپو ضد ریزش بیوکسین مدل کوانتوم
شامپو سایوس ضد ریزش مو
شامپو ضد شوره هد اند شولدرز کلاسیک ٢ در ١
شامپو سر ضد شوره ایپک

 

راز جلوگیری از ریزش مو بانوان

ریزش مو در خانم‌ها به دلایل مختلفی مانند بیماری تیروئید، افزایش سن، ریزش موی وراثتی یا شرایط هورمونی اتفاق می‌افتد. حتی جالب است بدانید که یک سوم زنان در طول زندگی خود با بحران ریزش مو دست و پنجه نرم می‌کنند.

چنانچه برای پیشگیری و درمان ریزش مو نزد پزشک مراجعه کنید، این امکان وجود دارد که داروهای زیر برای شما تجویز شود:

– ماینوکسیدیل
– آلداکتون یا سایر داروهای ضد آندوژن
– استفاده از داروهای ضدبارداری خوراکی

 

ناگفته‌های جلوگیری از ریزش مو در مردان

همه ما به خوبی می‌دانیم که ریزش مو در مردان بیشتر از زنان است. حتی تحقیقات جالبی وجود دارد که نشان می‌دهد 85 درصد از مردان تا سن 50 سالگی ریزش مو را تجربه خواهند کرد. به منظور پیشگیری و درمان ریزش مو در مردان نیز راهکارهای متنوعی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– مانوکسیدیل
– فیناستراید
– انواع تکینک های کاشت مو

 

ماساژ پوست

شاید با خواندن این تیتر تعجب کرده باشید، اما ماساژ پوست سر راهکاری ایده‌آل برای درمان ریزش موهاست. می‌پرسید چرا؟

با ماساژ پوست سر ، گردش خون در پوست به طور قابل توجهی بهبود می‌یابد. با گردش خون بهتر در پوست سر، مواد مغذی مورد نیاز فولیکول‌های مو تأمین می‌شود. به همین خاطر است که به مرور زمان شاهد رشد سریع‌تر موهای خود خواهید بود.